Niderlandzki w praktyce

Książki Niderlandzki w praktyce

Zestaw pięciu książek do nauki języka niderlandzkiego Niderlandzki w praktyce autora Michał Kiliana to wszystko co potrzebujesz do efektywnej i szybkiej nauki tego języka. Specjalnie przygotowane podręczniki umożliwiają przyswajanie słówek i opanowanie w trzech prostych krokach podstaw języka niderlandzkiego, pełnej gramatyki, słownictwa oraz płynne i poprawne mówienie w tym języku. Zyskujesz kompletną wiedzę, przydatną w codziennej komunikacji jak i również komunikacji w pracy. Uczysz się budowy zdań na podstawie schematów gramatycznych mojego autorstwa, gdzie wstawiasz słowa i zaczynasz mówić. Specjalnie przygotowane dialogi pomogą Ci w rozpoczęciu rozmowy w języku niderlandzkim. Nauczysz się budować zdania w czasie teraźniejszym, przyszłym i przeszłym czyli nauczysz się gramatyki, która pozwoli Ci na swobodną komunikację w tym języku. 

1 1
2 1
4 1

O autorze książek do nauki języka niderlandzkiego Niderlandzki w praktyce

Michał Kilian

Nazywam się Michał Kilian. Jestem autorem serii książek Niderlandzki w praktyce, które zostały opublikowane w 2016 roku. Te książki to Krok 1 Podstawy (Książka zwiera ćwiczenia), Niderlandzki w praktyce Krok 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego, Niderlandzki w praktyce Krok 2 Ćwiczenia, Niderlandzki w praktyce Krok 3 Gramatyka czasu przeszłego oraz Niderlandzki w praktyce Krok 3 Ćwiczenia. Stworzyłem metodę nauki języka niderlandzkiego opartej na schematach gramatycznych. Ta metoda nauki pozwala na szybką i skuteczną naukę języka niderlandzkiego i każdy może na jej podstawie nauczyć się tego języka. Na podstawie książek i kursów wideo dostępnych na stronie internetowej www.niderlandzkiwpraktyce.pl nauczysz się tego języka samodzielnie jeśli tylko poświęcisz czas na naukę. Na kursach wideo tłumaczę wszystkie zagadnienia w języku polskim i niderlandzkim i uczę wymowy języka niderlandzkiego. Książki niderlandzki w praktyce powstały na podstawie pierwszej mojej książki „Nederlands in praktijk”, która zawierała najważniejsze elementy nauki języka niderlandzkiego od poziomu A1 do poziomu B2. Książka „Nederlands in praktijk” powstała w 2012 roku. Dlaczego należy skorzystać z mojej metody nauki? Bo działa i jestem jej najlepszym przykładem. Więc jeśli zapiszesz się na kurs w mojej szkole językowej to lekcje będziesz mieć właśnie ze mną.

Nederlands in praktijk autor

Moje doświadczenie w nauce języka niderlandzkiego

Moje doświadczenie w nauce języka niderlandzkiego jest oparte na bardzo ciężkiej pracy, którą sam wykonałem by nauczyć się tego języka. Posiadam najwyższy certyfikat języka niderlandzkiego, który można uzyskać w Holandii czyli NT2-2. Ciężka praca, jaką wykonałem by napisać i stworzyć tą metodę nauki okazała się sukcesem. Książki, które napisałem zostały sprzedane w wielu egzemplarzach co jako autora tych książek naturalnie bardzo mnie cieszy. Jestem osobą która w Holandii przebywa od bardzo dawna i zna nie tylko język niderlandzki na wysokim poziomie ale również mieszkańców tego małego państwa. Wiedza, którą zdobyłem pracując i żyjąc w Holandii jest przekazywana na kursach, które organizuję w miejscowości w której mieszkam czyli Bergen op Zoom w Holandii. Oprócz kursów języka niderlandzkiego zajmuje się również projektami językowymi na zakładach pracy bazując na moim doświadczeniu w sektorach takich jak technika, logistyka, produkcja, medycyna, opieka zdrowotna, IT, budownictwo, sprawy rodzinne oraz prawo i finanse. W wolnym czasie pracuje również jako tłumacz języka niderlandzkiego na język polski. 

1 3
4 2
3 3
2 3
5 2
Kursy zakladowe zdjecie zklady

Od jakiej książki zacząć naukę języka niderlandzkiego?

Rozpoczęcie przygody z nauką języka niderlandzkiego należy rozpocząć od książki Niderlandzki w praktyce Krok 1 Podstawy. W tej książce zawarłem najważniejsze elementy podstaw nauki tego języka. Oprócz podstaw takich jak alfabet i nauka cyfr w książce możecie znaleźć potrzebne słownictwo, dialogi do pierwszej konwersacji i praktyczne zwroty w języku niderlandzkim. Po zakończeniu nauki Kroku 1 Podstawy będziecie na poziomie A1 języka niderlandzkiego jeśli opanujecie wiedzę zawartą w tej książce. Po opanowaniu i nauczeniu się tematów z książki Krok 1 Podstawy wykonacie następny Krok czyli nauczycie się gramatyki języka niderlandzkiego w czasie teraźniejszym i przyszłym. Nauczycie się jak budować zdania i tworzyć dialogi jak i również poćwiczycie wymowę i pisownię w tym języku. Nauczycie się pisać listy i tworzyć opowiadania w tych czasach. Ćwiczenia i kursy wideo do książek na pewno pomogą Wam w uzyskaniu tego celu. Jeśli natomiast już mówicie i znacie dużo słów w języku niderlandzkim to zacznijcie naukę gramatyki czasu przeszłego. Tutaj poznacie jak tworzyć zdania i opowiadania w czasie przeszłym. Pytać i odpowiadać na pytania. Czyli wszystko to, co jest Wam potrzebne do zdobycia poziomu języka niderlandzkiego na poziomie B2. Poziom B2 języka niderlandzkiego to najwyższy z możliwych poziomów językowych, który można uzyskać poprzez zdanie egzaminu narodowego NT2-2. Czy jest to trudne? Gramatyka języka niderlandzkiego na tym poziomie jest bardzo prosta lecz by zacząć mówić trzeba czegoś więcej niż tylko wiedzy gramatycznej języka niderlandzkiego o czym wiedzą wszyscy Ci, którzy mówią poprawnie w tym języku. Bardzo często słyszymy od Holendrów „On lub ona mówi dobrze w języku niderlandzkim” co w większości przypadków jest nie do końca prawdą z wielu powodów. Po pierwsze Holendrzy nie poprawiają osób, które mówią w tym języku nie poprawnie. Powód tego według nich jest prosty „Nie chcę Cię urazić” Drugi powód to brak wiedzy na temat gramatyki języka niderlandzkiego. Jest wiele zdań w języku niderlandzkim, które są nie logiczne i ciężko nam zrozumieć ich znaczenie. Wystarczy podać jeden prosty przykład jak przedrostki w języku niderlandzkim. Holenderscy koledzy wiedzą, że istnieją takie wyrazy jak „De” i „Het” ale nie wiedzą, skąd się znalazły te wyrazy w ich języku, nie mówiąc o wytłumaczeniu jak je zastosować w zdaniach. Każdy język ma „coś takiego” tylko, że ten język ma tego trochę więcej 🙂  

Niderlandzki w praktyce Krok 1 Podstawy

Książka niderlandzki w praktyce Krok 1 Podstawy autora Michała Kiliana to 97 stron gdzie znajdziecie wszystkie tematy potrzebne do nauki języka niderlandzkiego od podstaw. Książka została napisana w języku polskim i niderlandzkim i podzielona na siedem lekcji. Każda lekcja to nowy temat do nauki gdzie znajdziecie potrzebne słówka i wiedzę by opanować podstawy języka niderlandzkiego. Specjalnie przygotowane dialogi pomogą Wam w pierwszej komunikacji w języku niderlandzkim. Do każdej lekcji został stworzony kurs online gdzie możecie uczyć się w domu sami na podstawie przygotowanych materiałów. Kursy możecie znaleźć na stronie internetowej.

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego autora Michał Kiliana to 86 stron, gdzie znajdziecie wszystkie tematy do nauki gramatyki języka niderlandzkiego czasu teraźniejszego i przyszłego. Książka została napisana w języku niderlandzkim i polskim i jest podzielona na trzynaście lekcji. Na każdej lekcji uczycie się krok po kroku jak od podstaw budować zdania w języku niderlandzkim. Poznajecie czasowniki i ich odmianę jak i również jak budować zdania za pomocą gramatycznych schematów. Gramatyczne schematy zostały stworzone do szybkiej i prostej nauki języka niderlandzkiego. Poznacie czasowniki czasu teraźniejszego i przyszłego. Dowiecie się jak budować zdania w czasie teraźniejszym z jednym czasownikiem, dwoma czasownikami, czasownikami rozdzielnie złożonymi i jak łączyć dwa lub więcej zdań. Poznacie również jak tworzyć czas przyszły w języku niderlandzkim i jak budować zdania. Cała nauka oparta jest na przykładach wiedzy praktycznej języka niderlandzkiego czyli wiedzy komunikacji w tym języku, a nie tylko definicji. Do każdej lekcji z książki stworzyłem kurs wideo, gdzie możecie uczyć się w domu sami na podstawie przygotowanych materiałów.

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 2 Ćwiczenia

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 2 Ćwiczenia autora Michała Kiliana to 141 stron gdzie znajdziecie ćwiczenia do książki Krok 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego. W ćwiczeniach znajduje się instrukcja jak rozwiązywać ćwiczenia i jak zbierać punkty za dobrze rozwiązane zadanie. W książce w praktyczny sposób będziecie mogli utrwalić materiał z lekcji. W ćwiczeniach znajduje się wiele dialogów i czasowników, których warto się nauczyć i stosować. Poćwiczycie budowę zdań w języku niderlandzkim czyli jak tworzyć zdania za pomocą gramatycznych schematów. 

3 1

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 3 Gramatyka czasu przeszłego

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 3 Gramatyka czasu przeszłego autora Michała Kiliana to 106 stron, gdzie znajdziecie wszystkie tematy do nauki gramatyki czasu przeszłego języka niderlandzkiego. Książka została napisana w języku niderlandzkim i polskim i jest podzielona na dwanaście lekcji. Na każdej lekcji uczycie się jak od podstaw budować zdania w czasie przeszłym. Poznajecie czasowniki i ich odmianę jak i również jak budować zdania za pomocą gramatycznych schematów. Gramatyczne schematy zostały stworzone do szybkiej i prostej nauki języka niderlandzkiego. Poznacie czasowniki regularne i nieregularne czasu przeszłego. Dowiecie się jak budować zdania w czasie przeszłym dokonanym i niedokonanym z jednym lub dwoma czasownikami. Dowiecie się jak łączyć zdania by opowiadać o sytuacjach w czasie przeszłym. Cała nauka oparta jest na przykładach praktycznej, która działa w realnych sytuacjach. Do każdej lekcji został stworzony kurs wideo gdzie możecie uczyć się w domu sami na podstawie przygotowanych materiałów

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 3 Ćwiczenia

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 3 Ćwiczenia autora Michała Kiliana to 151 stron, gdzie znajdziecie ćwiczenia do książki Niderlandzki w praktyce Krok 3 Gramatyka czasu przeszłego. W ćwiczeniach znajduje się instrukcja jak rozwiązywać ćwiczenia i jak zbierać punkty za dobrze rozwiązane zadanie. W książce w praktyczny sposób będziecie mogli utrwalić materiał z lekcji. W ćwiczeniach znajduje się wiele dialogów i czasowników, których warto się nauczyć i stosować. Poćwiczycie budowę zdań w języku niderlandzkim czyli jak tworzyć zdania za pomocą gramatycznych schematów. Nauczycie się jak napisać prosty list lub odpowiedzieć na wiadomość.

5 1

Wideo kursy Niderlandzki w praktyce Krok 1, Krok 2 i Krok 3

Krok 1

Kurs zawiera siedem lekcji z książki Niderlandzki w praktyce Krok 1

Krok 2

Trzynaście lekcji z książki Niderlandzki w praktyce Krok 2 Gramatyka

Krok 3

Dwanaście lekcji z książki Niderlandzki w praktyce Krok 3 Gramatyka

Gdzie kupić książki Niderlandzki w praktyce?

Książki Niderlandzki w praktyce są dostępne na stronie internetowej sklepu Niderlandzki w praktyce pod adresem https://www.nederlandsinpraktijk.be/