Niderlandzki w praktyce

Nauka języka niderlandzkiego dla dzieci po polsku w szkole Niderlandzki w praktyce

Nauka języka niderlandzkiego dla polskich dzieci w Holandii to możliwość szybszej aklimatyzacji w nowym środowisku w którym się znalazły. Na lekcji rozmawiam z dziećmi i uczę ich języka niderlandzkiego. Naturalnie jest to faza początkowa nauki lub poprawa gramatyki języka niderlandzkiego. Dlaczego jest to ważne? Poprawna komunikacja w języku niderlandzkim jest ważna w rozwoju każdego polskiego dziecka w holenderskiej szkole i ma duży wpływ na zachowanie dziecka i na jego oceny w szkole. Bardzo ważną rolę w poprawnym funkcjonowaniu dziecka odgrywa adaptacja dziecka w nowych warunkach i nowym środowisku. Poprawna komunikacja w tym języku pomaga w nawiązywaniu nowych relacji z kolegami lub innymi rówieśnikami podczas zabawy. Jeśli Twoje dziecko po przyjściu do domu ze szkoły jest smutne i nie chce do niej wracać to postaraj się zawsze znaleźć czas na rozmowę i zapytaj co je smuci. To bardzo ważne w rozwoju dziecka nie tylko w szkole, ale i również po zajęciach lekcyjnych. 

cropped LOGO PRZEZROCZYSTE 520X520 520 x 520

Czego będzie uczyć się Twoje dziecko na lekcji języka niderlandzkiego w szkole Niderlandzki w praktyce?

Nauka języka niderlandzkiego dla dzieci w szkole Niderlandzki w praktyce to nauka dopasowana do wieku i rozwoju Twojego dziecka. Proszę nie słuchać nauczycieli, którzy mówią, że dziecko nauczy się w szkole języka niderlandzkiego. To co mówią to prawda, ale jedno dziecko uczy się szybciej, a drugie wolniej i co najważniejsze jedni nauczyciele moją to na uwadze, a inni już nie. Piszę, to tylko dlatego, że raz na pół roku jest wywiadówka w szkole i ta sama osoba mówiąca, że dziecko spokojnie nauczy się języka niderlandzkiego same w szkole na pierwszej wywiadówce mówi, że wszystko jest dobrze, a na drugiej, że dziecko nie radzi sobie w szkole z materiałem nie podając powodu dlaczego tak jest. Powód jest prosty i nazywa się „język niderlandzki”. 

4 1
2 4

Filmy wideo dla dzieci w języku polskim i niderlandzkim

Z jakich materiałów do nauki może uczyć się Twoje dziecko w domu? Naturalnie najlepiej z materiałów, które pozwolą mu rozszerzyć słownictwo języka niderlandzkiego. Tylko gdzie znaleźć takie materiały? Odpowiedź jest prosta. Jeśli myślisz, że wykupienie abonamentu w holenderskiej telewizji pomoże Twojemu dziecku w rozwoju tego języka to raczej jeśli już tak będzie to małym stopniu. To co zalecam i co oglądają inne dzieci to filmy na kanale Netfix lub Disneyplus. Abonament zaczyna się od 7,99 miesięcznie i można zrezygnować z niego w dowolnym momencie bez opłaty za cały rok. Pamiętaj, że przed wykupieniem abonamentu musisz ustawić kraj oglądania filmów na Holandia gdyż wtedy będzie mogło Twoje dziecko oglądać seriale produkcji holenderskiej jak i również inne filmy w języku niderlandzkim. Tylko jak oglądać seriale w innym języku niż język angielski. By to zrobić wystarczy tylko zmienić język na język niderlandzki przed lub podczas oglądania filmu. Naturalnie można sobie to uprościć wybierając przy rejestracji na danym kanale od razu język niderlandzki jako język oglądania filmów. Przedział wiekowy tych kanałów dopasowujemy do wieku dziecka. Naturalnie przy rejestracji zostaniemy o to zapytani. Rejestracja na tych dwóch kanałach jest prosta wystarczy tylko wpisać adres email jak i również numer konta do miesięcznych płatności. By zrezygnować z abonamentu należy tylko na swoim koncie znaleźć zakładkę „anulowanie abonamentu”. Jeśli natomiast Twoje dziecko jeszcze potrzebuje nauki języka niderlandzkiego na poziomie gramatycznym to może korzystać z wideo kursów od podstaw tego języka mojego autorstwa. Są to kursy dla osób, które rozpoczynają naukę w tym języku od podstaw ale również dla osób, które chcą uczyć się gramatyki tego języka. Na lekcjach Twoje dziecko może uczyć słówek i dialogów, pomocnych w tworzeniu zdań w języku niderlandzkim.  

Czy wymowa w języku niderlandzkim jest ważna?

Wymowa języka niderlandzkiego jest ważna ze względu rozwój języka i komunikację z innymi rówieśnikami. Gdzie dziecko nauczy się poprawnej wymowy języka niderlandzkiego? Naturalnie w szkole i podczas zabawy z innymi dziećmi dlatego jest ważne by Wasze dzieci utrzymywały kontakt z rówieśnikami nie tylko w szkole ale i również poza nią. Tak zwane w Holandii „afspreken” (afsprejken) czyli spotkania po szkole gdzie dzieci bawią się razem u jednego z dzieci pomagają w integracji w nowym środowisku. Dla małych dzieci jest to ważne gdyż ma to wpływ na utrzymywanie pozytywnych relacji z kolegami w szkole. Co można zrobić by nasze dziecko lepiej zintegrować z dziećmi w Holandii. Możemy na przykład zapisać nasze dziecko do klubu sportowego. Jeśli lubi grać w piłkę to na pewno znajdzie tam wielu nowych kolegów i koleżanek. 

2 3

Kiedy zapisać dziecko do logopedy w Holandii?

Pamiętaj, że w kwestii opieki nad dzieckiem rodzice powinni przede wszystkim zaufać własnemu instynktowi. Nie słuchamy nauczycieli gdyż oni reagują trochę za późno jakby nie wiedzieli jakie to ważne dla dzieci pochodzenia polskiego w holenderskich szkołach. Skierowanie do logopedy w Holandii nazywa się „verwijzing” (ferwajzing) i możesz o nie zapytać lekarza domowego lecz nie musisz. Wystarczy jak tylko znajdziesz logopedę w swojej miejscowości. By to zrobić należy w przeglądarce wpisać „logopediepraktijk in…….” (wpisz nazwę miejscowości zamiast kropek w której mieszkasz). Usługi logopedy w Holandii są darmowe więc nie pokrywasz żadnych kosztów z tym związanych. W czym pomoże Twojemu dziecku logopeda w Holandii? Na pewno w poprawie wymowy jak i również nauce słówek w języku niderlandzkim. By zapisać się na spotkanie z logopedą należy zadzwonić na numer telefonu znajdujący się na stronie logopedy i umówić spotkanie z dzieckiem. Jeśli uważasz to za trudne to napisz do mnie, a ja pomogę Ci w znalezieniu logopedy w Twojej miejscowości i umówię Cię na spotkanie z Twoim dzieckiem. 

Czy dziecko w Holandii powinno uczyć się języka Polskiego?

Dziecko, które mówi w języku polskim i języku niderlandzkim ma większe szanse na znalezienie w przyszłości lepszej pracy gdyż będzie native speakerem w dwóch językach co oznacza komunikację w dwóch językach na tym samym poziomie. Dziecko, które jest wychowane w domu gdzie mówi się tylko w języku polskim będzie potrafiło bardzo dobrze porozumiewać się w tych dwóch językach. Jeśli dziecko z jakiegś innego powodu nie uczy się języka polskiego to w bardzo szybkim czasie zapomnij język polski. Zapomnienie języka polskiego przez dziecko jest nieodwracalne gdyż język polski należy do bardzo trudnych w nauce i trzeba poświęcić wiele czasu by ten język opanować. Więc, jeśli to możliwe postaraj się jak najwięcej mówić do dziecka w języku polskim. Dziecko, które mówi w języku polskim w Holandii nigdy nie będzie miało tego poziomu co w języku niderlandzkim z jednego powodu gdyż uczy się języka polskiego tylko podczas rozmowy z rodzicami lub podczas zabaw z rówieśnikami z Polski. Ale ten poziom mu wystarczy by w przyszłości mówić poprawnie w tym języku. Wystarczy, że nauczy się innych słów w języku polskim i osiągnie wysoki poziom języka polskiego.  

nauka dla dzieci

Zasady obowiązujące w holenderskich szkołach

W holenderskich szkołach obowiązuje jedna zasada dotycząca wszystkich dzieci. Ta zasada to: „Jeśli coś jest nie tak to idź do nauczyciela i to powiedz” Ta zasada jest bardzo prosta ale działa i pomaga w rozwiązywaniu wielu spornych sytuacji. Jest to jeszcze jeden prosty argument podczas rozmowy z rodzicami na spotkaniu gdyż przeważnie odpowiedź na troskę rodzica o dzieci to „Ale my nic nie wiedzieliśmy” Nie wszystkie dzieci to wiedzą i dlatego ważne jest by im to powiedzieć. 

Wywiadówka w języku niderlandzkim w Holandii

Wywiadówki w języku niderlandzkim są bardzo stresujące dla rodziców nie mówiących w tym języku gdyż nie zawsze nauczyciele chcą mówić w innym języku niż język niderlandzki. Jest to zrozumiałe gdyż po prostu nie muszą tego robić. Więc jeśli już masz spotkanie z nauczycielem w języku niderlandzkim to poproś kogoś by Ci pomógł w tłumaczeniu tego co chce Ci przekazać nauczyciel Twojego dziecka. Jeśli natomiast nie masz nikogo takiego wśród swoich znajomych to napisz do mnie kiedy masz spotkanie i o której godzinie. Zadzwonię do Ciebie wcześniej by ustalić wszystkie szczegóły rozmowy. 

12121

Koszt nauki dziecka języka polskiego w szkole Niderlandzki w praktyce

Koszt nauki dziecka w szkole nauki języka niderlandzkiego Niderlandzkiego w szkole Niderlandzki w praktyce to 20 euro za 60 minut nauki. Materiały do nauki są wliczone w koszt lekcji. Płatność za kurs jest miesięczna i po każdym miesiącu nauki można zrezygnować z kursu. Na pierwszej lekcji analizuję poziom języka niderlandzkiego Twojego dziecka i razem z rodzicem ustalamy plan zajęć. Lekcje odbywają się w Bergen op Zoom raz w tygodniu. 

Gdzie odbywają się kursy języka niderlandzkiego dla dzieci?

Kursy języka niderlandzkiego dla dzieci odbywają się w Bergen op Zoom. By zapisać dziecko na kurs języka niderlandzkiego wystarczy napisać wiadomość na adres email kontakt@niderlandzkiwpraktyce.pl lub zadzwonić na numer telefonu +31 648887614

Formularz kontaktowy na stronie

Wypełnij formularz i napisz do jakiej szkoły chodzi Twoje dziecko i w jakim jest wieku. Opisz z czym ma problem w szkole i kiedy masz czas na spotkanie.  

Kurs języka niderlandzkiego dla rodziców w Holandii

Jeśli wcześniej nie było czasu na naukę tego języka ale sytuacja zmusiła Cię do tego to zapisz się na kurs. Wystarczy wybrać kurs języka niderlandzkiego na mojej stronie internetowej i napisać do mnie wiadomość. 

Niderlandzki w praktyce
3 4
4 3
1