Szkoła

Polska szkoła nauki języka niderlandzkiego w Holandii

 

System nauki języka niderlandzkiego „Niderlandzki w praktyce” powstał w Szkole Nauki Języka Niderlandzkiego „Nederlands in praktijk” w Bergen op Zoom w Holandii. To połączenie tradycyjnych i nowoczesnych metod nauczania. Za pomocą książek i multimedialnego kursu online osiągniesz szybkie i skuteczne rezultaty w nauce języka niderlandzkiego. Bazując na doświadczeniu w nauce i w życiu codziennym został stworzony system do skutecznej nauki, który przybliży wszystkim język niderlandzki w sposób profesjonalny, prosty i czytelny.

System nauki „Niderlandzki w praktyce” opiera się na trzech książkach; KROK 1 Podstawy, KROK II Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego i KROK 3 Gramatyka czasu przeszłego. Do każdej książki zostały stworzone ćwiczenia i  multimedialny kurs. Kurs języka niderlandzkiego wraz z nauczycielem online został oparty na realnych lekcjach języka niderlandzkiego.

1.2  OPIS 

Książka „Niderlandzki w praktyce” KROK 1 Podstawy powstała z myślą o ludziach, którzy zaczynają lub rozpoczęli już przygodę z nauką języka niderlandzkiego. Książka KROK 1 zawiera najbardziej potrzebne słówka i proste schematy, które wykorzystasz w pracy i w życiu codziennym. Już po pierwszych tygodniach nauki będą widoczne pierwsze rezultaty, które mile Cię zaskoczą. By utrwalić wiedzę nabytą podczas nauki zostały stworzone ćwiczenia i multimedialny kurs prowadzony przez nauczyciela online, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości związane z nauką języka niderlandzkiego.

Książka „Niderlandzki w praktyce” KROK 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego to kolejny Krok w nauce języka niderlandzkiego. To czas na naukę nowych słówek i tworzenie zdań, które pomogą Ci komunikować się w języku niderlandzkim. Do tworzenia zdań zostały stworzone specjalne schematy gramatyczne do których musisz wstawić tylko słowa by zacząć mówić. Schematy gramatyczne zostały stworzone do szybkiej i skutecznej nauki gramatyki niderlandzkiej. Każdy po opanowaniu KROKU 2 będzie potrafił opowiadać o wydarzeniach w czasie teraźniejszym i przyszłym, tworzyć zdania i na nie odpowiadać. To krok, który sprawi, że poczujesz się pewnie w sytuacjach, które do tej pory sprawiały Ci problem lub nabierzesz pewności siebie w dalszej nauce języka niderlandzkiego.

Książka „Niderlandzki w praktyce” KROK 3 Gramatyka czasu przeszłego to kolejny krok w nauce języka niderlandzkiego. To czas na naukę nowych słówek i tworzenie zdań, które pomogą Ci komunikować się w języku niderlandzkim. Do tworzenia zdań stworzone zostały specjalne schematy gramatyczne do których musisz wstawić tylko słowa by zacząć mówić. Schematy gramatyczne zostały stworzone do szybkiej i skutecznej nauki gramatyki niderlandzkiej. Każdy po opanowaniu KROKU 3 będzie potrafił opowiadać o wydarzeniach w czasie przeszłym, tworzyć zdania i na nie odpowiadać. Zdobyta wiedza z zakresu nauki Kroku 1, 2 i 3 pozwoli Ci na pełną komunikacje w języku niderlandzkim. Jeśli miałeś/łaś problem z opisaniem sytuacji lub historii w czasie przeszłym to ta książka Ci pomoże by tego dokonać. Książka została napisana w języku polskim i niderlandzkim.

1.3  ZALETY KURSU ONLINE

Zaletą kursu online jest brak ograniczeń czasowych. To Wy decydujecie kiedy zaczynacie i kończycie kurs. Kurs online można oglądać ile razy się chce i wracać do tematów, które nie zrozumieliście lub chcielibyście jeszcze raz powtórzyć. Nauczyciel online tłumaczy wszystkie zagadnienia w sposób czytelny i prosty do zrozumienia. To świetne rozwiązanie dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu na naukę. System nauczania online „Niderlandzki w praktyce” pozwala uczyć się wtedy kiedy będziesz miał na to czas.

1.4  WYMAGANIA SYSTEMOWE KURSU ONLINE

By w pełni korzystać z nauki systemu „Niderlandzki w praktyce” potrzebujemy komputer lub laptop z podłączeniem do internetu. Opis jak korzystać z systemu nauki online znajduje się na naszej stronie internetowej www.niderlandzkiwpraktyce.pl

1.5  JAK SIĘ UCZYĆ?

 • Poświęcaj na naukę przynajmniej 30 minut dziennie,
 • Ucz się słówek, bez nich nie stworzysz zdań – na początek ucz się słówek, które uważasz za najważniejsze, czyli takie, które możesz jutro użyć,
 • Po każdej lekcji rozwiązuj ćwiczenia,
 • Jeśli czegoś nie zrozumiesz podczas lekcji, obejrzyj kurs online jeszcze raz,
 • Po każdej lekcji testuj nabyte umiejętności w realnych sytuacjach,
 • Staraj się jak najwięcej mówić w języku niderlandzkim – pomoże Ci to budować pewność siebie,
 • Korzystaj jak najczęściej ze schematów i dialogów w książce – pomogą Ci nawiązać pierwsze znajomości,
 • Nie bój się zadawać pytań typu: Co oznacza to słowo? Jak się to wymawia?
 • Na początku nauki staraj się mówić krótko i rzeczowo, nie twórz czterech zdań w jednym zdaniu,
 • Jeśli podczas rozmowy nie zrozumiesz jakiegoś wyrazu, zapisz go na kartce, znajdź tłumaczenie na język niderlandzki i się go naucz,
 • Każdy nieudany dialog odtwórz sobie w głowie na spokojnie w domu – następnym razem nie sprawi Ci on problemu,
 • Nigdy nie załamuj się niepowodzeniami – nie myśl o nich staraj się pracować nad wadami,
 • Nie zapomnij, że każdy posiada własne tempo nauki, jedni uczą się szybciej drudzy wolniej. To nie wyścig, daj sobie czas,
 • I nigdy, ale to nigdy się nie poddawaj!

1.6 MOTYWACJA DO NAUKI

Motywacja do nauki to cel, który sobie wyznaczymy i do którego dążymy. Dla wielu osób celem jest polepszenie swojej materialnej sytuacji poprzez zmianę pracy lub integracje społeczną.

„Możliwość decydowania o własnej przyszłości jest zaletą budującą naszą pewność siebie i determinacją do kolejnych wyzwań”     

Michał Kilian

1.7 GRAMATYCZNE SCHEMATY

Gramatyczne schematy zostały stworzone do szybkiej nauki języka niderlandzkiego i powstały w Szkole Nauki Języka Niderlandzkiego „Nederlands in praktijk” w Holandii w Bergen op Zoom. Założycielem Szkoły i autorem schematów do szybkiej nauki jest Michał Kilian.

1.7.1 ZASTOSOWANIE I ZNACZENIE SCHEMATÓW 

Schematy mają za zadanie jak najszybciej nauczyć Cię języka niderlandzkiego. Są proste i skonstruowane tak, by każdy mógł się ich nauczyć w jak najszybszym czasie. Kiedy opanujesz schematy i nauczysz się słów, zaczniesz mówić.

Polskie tłumaczenia zdań niderlandzkich nie uczymy się na pamięć. Tłumaczenia polskie są tylko po to, by zrozumieć gramatykę tego języka.

1.7.2 ZASADY NAUKI SCHEMATÓW

 • Naucz się schematów – są proste do zapamiętania,
 • Zachowuj kolejność części zdań w schematach,
 • Czytaj zasady tworzenia zdań nad schematami,
 • Ucz się słów niderlandzkich i wypełniaj nimi schematy,
 • Kiedy opanujesz schematy gramatyczne zaczniesz mówić,

1.7.3 Z CZEGO SKŁADAJĄ SIĘ SCHEMATY

Schematy składają się z klasycznych części zdania. W skład części zdania wchodzą: zaimek pytający, osoba, czasownik, czas, miejsce, zaprzeczenie, rzeczownik, reszta zdania.